Jedną z najczęstszych dolegliwości, jaka przytrafia nam się w ciągu całego roku, jest przeziębienie. Bardzo często mylimy je z grypą, ale w przeciwieństwie do niej, nie jest zbyt groźne, jeśli odpowiednio wspomożemy organizm w walce z chorobą. Jakie są zatem jego objawy i sposób na przeziębienie. Choć i przeziębienie, i grypę wywołują wirusy, to jednak objawy są różne. Grypa atakuje nagle, najczęściej od razu z bardzo wysoką gorączką.

Towarzyszą jej też silne bóle stawów i…

Towarzyszą jej też silne bóle stawów i mięśni oraz ból głowy. Objawy przeziębienia nie są mocno nasilone i rzadko wiążą się z gorączką, dlatego łatwo możemy je opanować. Dlatego sposób na przeziębienie to przede wszystkimi łagodzenie dolegliwości. Gdy czujemy się” rozbici”, warto zostać kilka dni w łóżku i porządnie się wyleżeć. Na wodnisty katar i zatkany nos pomogą nam ziołowe inhalacje, na przykład z tymianku czy szałwii. Dobry sposób na przeziębienie to dostępne w aptece bez recepty leki na pierwsze objawy – łączące działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Ważne jest, by odpoczywać i dużo spać.

domowe sposoby na przeziębienie

Osłabiony organizm nie będzie w stanie się…

Osłabiony organizm nie będzie w stanie się bronić, musimy więc go wzmocnić. Zalecana jest lekkostrawna dieta i picie dużych ilości napojów( o temperaturze pokojowej ). Znany od pokoleń skuteczny sposób na przeziębienie i broń przeciwko wirusom to czosnek, który możemy jeść z chlebem lub dodawać w dużych ilościach do potraw. Gdy odpowiednio zatroszczymy się o organizm, wówczas przeziębienie minie szybko i nie pozostawi po sobie żadnych powikłań.

1 thought on “Skuteczny sposób na przeziębienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.