Jest wiele osób, którym zależy, by w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów. Niestety stosowane przez nich dość często drastyczne kuracje, które właściwie przypominają głodówki, zwykle nie dają oczekiwanych rezultatów. Najczęściej kończą się efektem jo-jo, co sprawia że szybko zniechęcamy się do kontynuowania kuracji. Jednak dieta proteinowa( znana również jako dieta Dukana )promowana jest hasłem, że można jeść tyle, ile się chce, a mimo wszystko się chudnie.

Warto więc zastanowić się, czy dieta…

Warto więc zastanowić się, czy dieta proteinowa faktycznie jest skuteczna. Przede wszystkim warto wiedzieć, że taka kuracja odchudzająca polega – jak już z samej nazwy można wywnioskować – spożywaniu wyłącznie produktów białkowych. Jeśli dostarczamy wyłącznie protein, które są wyłącznie materiałem budulcowym, a nie dostarczamy źródeł energii, wówczas organizm zaczyna czerpać z zapasów tłuszczu zgromadzonego w tkankach. Zostaje bowiem odcięty od źródła energii. W ten sposób dochodzi więc do utraty zbędnych kilogramów. Można więc śmiało powiedzieć, że dieta proteinowa jest jak najbardziej skuteczna.

Skuteczność diety proteinowej – galeria

Warto mieć świadomość, że spadek masy ciała następuje już na samym początku. Zaraz po pierwszej fazie można sporo schudnąć, co jest motywacją do dalszego odchudzania. Gdy bowiem widzimy, że dieta proteinowa jest skuteczna już na samym początku, chcemy podtrzymać ten proces, by uzyskać wreszcie wymarzoną sylwetkę. Warto wiedzieć, że skuteczność, jaką posiada dieta proteinowa nie zostaje zaburzona, nawet gdy jemy sporo. Pod warunkiem, że będą to produkty białkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.