Chyba każdy kibic sportu w Polsce na pewno słyszał o naszych „złotkach“, jak się potocznie mówi o reprezentacji siatkówki kobiet. Nazwa się ta wzięła od tytułów mistrzowskich jakie one osiągnęły w ostatnich latach na wielkich imprezach. To obrazuje właśnie na jakim poziomie znajduje się nasza kadra siatkarek w Polsce. Jednak nie wzięło to się wszystko z przypadku, gdyż w Polsce znajduje się jedna z najsilniejszych lig świata kobiecej siatkówki.

Potencjał polskich drużyn

Co roku polskie kluby biorą udział w najlepszych klubowych rozgrywkach w Europie. Oczywiście jak dobrze wiadomo nieco nam brakuje do innych bardziej bogatszych lig, jednak potencjał w polskich siatkarkach drzemie ogromny. Dobrym przykładem jest na pewno polska reprezentacja siatkówki kobiet, której nie groźne reprezentacje innych krajów. A jak przez wielu fachowców uważana również za najładniejszą kadrę. Oprócz tego polska reprezentacja siatkówki kobiet zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy, a dwa lata później go obroniła, co pokazuje w jakiej formie były wtedy siatkarki.

W ostatnich latach zawsze polska

W ostatnich latach zawsze polska reprezentacja siatkówki kobiet znajduje się czołówce wielkich imprez. Wiele reprezentantek tego zespołu, udało się dzięki wynikom w kadrze podpisać lukratywne kontrakty z klubami zagranicznymi. Dziś na kadrę również powołuje się zawodniczki z krajowych parkietów, który również nie odbiegają poziomem od ich zagranicznych koleżanek. Jednak w ostatnich imprezach nasza kadra nie jest w stanie zdobyć medalów, plasując się blisko czołówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.