Gimnastyka ratunkiem?

Codzienna gimnastyka powtarzana przez wiele miesięcy sprawi, że standard naszego życia znacznie się podniesie. Odnośnie tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości. Gimnastyka jest tak wspaniała niezależnie od naszego wieku czy stanu zdrowia – chociaż czymś oczywistym powinno być to, iż powinniśmy dostosować rodzaj ćwiczeń do swojej obecnej formy. Jeżeli na dzień dzisiejszy z naszą formą nie jest dobrze, to nie przejmujmy się tak bardzo, bo przecież nie od razu Kraków zbudowano a rzetelność w wykonywanych ćwiczeniach pomoże nam w podniesieniu naszej ogólnej sprawności fizycznej. Jednak aby osiągnąć zauważalne wyniki trzeba poświęcić około 2 miesięcy.

Trochę ruchu i jesteśmy szczęśliwi!

Gimnastyka powoduje, iż jesteśmy od samego rana w bardzo dobrym humorze – endorfiny uwalniające przez nasz organizm powodują poprawę naszego nastroju na długi okres czasu. Niby kilka-kilkanaście minut ćwiczeń, a jak się lepiej czujemy! Jesteśmy dużo bardziej zadowoleni z życia, jesteśmy radośniejsi, nie mamy depresyjnego nastawienia do otaczającego nas świata – najzwyczajniej w świecie promieniejemy szczęściem i radością. Co jakby nie patrzeć bardzo pozytywnie wpływa na postrzeganie nas przez innych – nikt nie przepada za smutasami. Człowiek szczęśliwy to człowiek atrakcyjny – nawet mimo braków w urodzie.

Ćwiczenia w walce z nadwagą

Nikt nie przepada również za nadwagą – dzięki gimnastyce będziemy spalali kalorie, a co za tym idzie, nasza waga będzie spadała. Ciężko nie wspomnieć również o tym, że gimnastyka sprawia, iż jesteśmy ogólnie zdrowsi, jesteśmy o wiele mniej narażeni na choroby XX i XXI wieku. Statystyki medyczne nie kłamią. O korzyściach z codziennej gimnastyki można tak naprawdę pisać całymi godzinami. Podsumowując : gimnastyka pozytywnie wpływa na nasze zdrowie chroniąc przed szkodliwym działaniem obecnych chorób i problemów społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.