Ciąża – wspaniały okres w życiu kobiety

Ciąża to niesamowity okres w życiu każdej kobiety – jednakże prędzej czy później odbywa się poród, a potem powrót do szarej codzienności. W skrócie – mamy ponadlimitowe kilogramy, nasze ciało nie wygląda świetnie, najzwyczajniej w świecie mamy mniejsze bądź większe problemy z zaakceptowaniem swojego stanu. No dobrze, ale czy tak naprawdę trzeba akceptować swój stan? Przecież bardzo wiele kobiet powraca po ciąży do wspaniałej formy, i wcale nie chodzi wyłącznie o geny czy operacje plastyczne…

Cel do zrealizowania

Jak najbardziej możemy zrzucić zbędne kilogramy po ciąży, nie jest to łatwe, ale nie jest to również takie nierealne. Największy problem to chyba motywacja oraz chroniczny brak czasu. O ile najczęściej brak czasu jest kiepską wymówką, bo dobra ma 24 godziny, a bardzo wątpliwe, że spędzamy swoje życie tylko na pracy oraz śnie, to faktycznie – bycie mamą niemowlaka jest niemalże całodobową pracą. Mimo wszystko przejście na dietę nie wydaje się jakimś bardzo poważnym problem.

Dieta musi iść w parze z ćwiczeniami

Dieta to jedno, ale ważne są również ćwiczenia. Zapewne ćwiczenia domowe, bo nie można opuścić swojego dziecka na chociażby sekundę. Nie można nadwyrężać zbytnio swojego organizmu, przecież nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji, w której kiepsko się poczujemy, może nawet wylądujemy w szpitalu. Jeżeli zaś chodzi jeszcze o dietę odchudzającą, to powinna być ona dostosowana do naszego aktualnego stanu. Skoro jesteśmy młodymi mamami, zapewne karmimy piersią. A co za tym idzie, nasze dziecko musi dobrze się odżywiać – to będzie możliwe tylko i wyłącznie w takiej oto sytuacji, w której będziemy same zdrowo się odżywiały. Zatem żadne diety cud nie wchodzą w rachubę, bo zdrowie naszego dziecka jest najważniejsze. Na srogą dietę przyjdzie czas, gdy odstawimy potomka od piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.