Niemal każdy palacz, w pewnym momencie, zaczyna zastanawiać się, jak rzucić palenie. Naukowcy starają się wyjść naprzeciw potrzebom osób uzależnionych. Niestety, do tej pory nie udało się odkryć jednej, uniwersalnej metody, by wyrwać się ze szponów nałogu.

Niektórzy, jako najlepszy sposób na to,…

Niektórzy, jako najlepszy sposób na to, jak rzucić palenie, podają stopniową minimalizację wypalanych dziennie papierosów. Inni uważają, że lepszym pomysłem jest spontaniczna, całkowita rezygnacja. W odpowiedzi na pytania, jak rzucić palenie, powstały specjalistyczne poradnie, zajmujące się pomocą w tej sferze. Między innymi, proponują zabiegi przy użyciu elektrowstrząsów. Choć ich skuteczność jest dość wysoka, nie działają jednakowo na wszystkich.

Produkuje się też gumy i…

Produkuje się też gumy i tabletki antynikotynowe. Ostatnio, popularne są e-papierosy. Dają wrażenie prawdziwego palenia, lecz różnią się od normalnych papierosów brakiem szkodliwych substancji smolistych. Kiedy zastanawiamy się, jak rzucić palenie, najważniejsza jest świadomość, że będzie nas to kosztowało wiele silnej woli i pracy nad sobą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.