Polska – niedrogi kraj wśród wschodnich sąsiadów

Polska nie należy do grona drogich krajów. Przecież nawet Litwini, Rosjanie czy Ukraińcy robią u nas zakupy. Tak naprawdę wszystkie przygraniczne tereny zarabiają potężne pieniądze na sprzedaży artykułów spożywczym zagranicznym konsumentom. Jednakże z drugiej strony – zarabiamy mniej niż Niemcy albo Holendrzy, więc siłą rzeczy musimy zacisnąć pasa. Różnice w cenach nie są znowu aż tak duże, o wiele większe są niestety różnice w naszych zarobkach. No ale cóż, trzeba jakoś sobie radzić, przecież kombinowanie, o ile jest pozytywne, nie jest czymś negatywnym…

Gazetki reklamowe – kluczem do znalezienia rabatowych cen

Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na gazetki reklamowe. Każdego dnia zapewne widzimy gazetki reklamowe w naszej skrzynce pocztowej – w naszym interesie jest to, aby nie wyrzucać jej, to naprawdę nie ma jakiegokolwiek sensu. Lepiej przejrzeć sobie taką gazetkę, sprawdzić to, co ciekawego jest w sprzedaży. W bardzo wielu przypadkach sytuacja jest taka, że dzięki promocjom w dyskontach oraz hipermarketach jesteśmy w stanie kupić bardzo dobre produkty w takiej cenie, która jest naprawdę szalenie atrakcyjna. Bez gazetki reklamowej ciężko dowiedzieć się o przecenach.

Róbmy zakupy według określonego planu

Trzeba również starać się robić zakupy według planu. Chodzi o to, że jeżeli idziemy do sklepu bez przygotowania, bez kartki z listą zakupów, to najzwyczajniej w świecie jesteśmy niemalże na 100% skazani na to, iż wydamy za dużo pieniędzy. Kupimy za dużo artykułów spożywczych, które potem i tak wyrzucimy – nie wszystkie, ale jakąś ich część to na pewno.  Wydaje się zatem, że jeżeli ktoś z nas chciałby kupować taniej artykuły spożywcze, to po prostu powinien zmienić nieco swoje przyzwyczajenia. Nie wydaje się, aby to miało być jakieś szczególnie trudne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.