Herbatę Earl Grey zna z pewnością każdy amator herbacianego naparu poszukujący ciekawych smaków i nowych doznań. W rzeczywistości ten aromatyczny napój nie każdemu musi przypaść do gustu właśnie z uwagi na jego specyficzny smak i zapach, przez wiele osób określany, jako „perfumowany”. Gatunek uznawany jest jednak za wyjątkowo szlachetny.

Earl Grey pochodzi z Wielkiej Brytanii a…

Earl Grey pochodzi z Wielkiej Brytanii a swoje korzenie ma w osiemnastym wieku. Jej nazwa wcale nie jest przypadkowa, bowiem osobą, która wprowadziła ją do angielskich obyczajów był ówczesny hrabia Charles Grey. Ta znana historyczna postać, która położyła ogromne zasługi w zwalczaniu niewolnictwa w brytyjskich koloniach została zapamiętana głównie z powodu pachnącego apetycznego wynalazku i związanych z nim legend o bohaterstwie hrabiego. Herbata Earl Grey nie jest gatunkiem rośliny samym w sobie, a powstaje z tradycyjnej suszonej czarnej herbaty z aromatycznym dodatkiem, który stanowi olejek ze skórki pomarańczy bergamontowej.

Jego smak jest lekko gorzkawy a olejek…

Jego smak jest lekko gorzkawy a olejek charakteryzuje się bardzo intensywnym zapachem. Earl Grey poza walorami smakowymi i pięknym kolorem ma również wiele zalet w sensie zdrowotnym. Napój wykazuje silne działanie pobudzające dla mózgu, przyczyniając się do lepszej pamięci, koncentracji i poprawiając nastrój. Herbata zawiera też wiele cennych witamin i mikroelementów, obniża ciśnienie krwi a nawet zapobiega próchnicy.

 

1 thought on “Earl Grey – brytyjska herbata z historią

  1. Ja lubię pić herbatę Earl Grey, ponieważ jest ona przepyszna, ma wyrazisty smak. Piję ją rano i wieczorem. Dodaję do niej cytrynę i łyżeczkę cukru. Polecam każdemu tą herbatę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.