Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu zmienia się. Dziecko z każdym miesiącem życia rozwija się, uczy nowych rzeczy, rośnie, nabiera na wadze. W pierwszym okresie tuż po po porodzie niemowlę najwięcej czasu przeznacza na sen. Śpi przeciętnie szesnaście godzin na dobę.

Dziecko miesiąc po miesiącu – galeria

Nie jest to jednak regułą. Jedne dzieci potrzebują więcej snu inne mniej. Z każdym miesiącem dziecko poznaje otaczający go świat, ludzi dookoła, przedmioty. Początkowo rozpoznaje ludzi po głosie. Z czasem jego wzrok wyostrza się. Rozpoznaje kolory, zauważa ruch. Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu pokazuje jak szybko dziecko rośnie i uczy się nowych rzeczy.

Każde dziecko jest inne i…

Każde dziecko jest inne i potrzebuje czas w zależności od siebie. Nie można dziecka poganiać. Dziecko samo wszystkiego sie nauczy. W kolejnych miesiącach dziecko zaczyna podnosić główkę. Jest coraz bardziej ciekawe świata i nudzi je leżenie. Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu uzależniony jest od możliwości dziecka oraz zaangażowania rodziców. W późniejszych okresach dziecko uczy się raczkować, a następnie chodzić. Trenuje głos, aby przygotować go do mówienia.

Początkowo gaworzy. Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu pokazuje jak szybko mija czas. Dziecko jest coraz większe, silniejsze, ciekawe świata. Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu pozwala na stwierdzenie czy wszystko jest w porządku. Do prawidłowego rozwoju potrzeba czasu, cierpliwości, staranności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.