Czym jest ta cała dieta Dukana?

Dieta Dukana należy do najpopularniejszych diet odchudzających na świecie. Trzeba przyznać, że nie jest to najprzyjemniejsza dieta pod słońcem – zresztą mało która dieta jest przyjemna. Jednakże z drugiej strony – może warto pomęczyć się przez około 13 dni, ale przynajmniej dołączyć do grona osób, które nie mają większych powodów do uskarżania się na swoją wagę? No, jeszcze zależy tak naprawdę od tego, jak to z tą naszą wagą jest, ile powinniśmy zrzucić kilogramów, aby wszystko było z nią w możliwie jak najlepszym porządku.

Duże efekty po ciężkim wysiłku

W bardzo dużym skrócie – ależ oczywiście, że dieta Dukana należy do grona takich diet, które są skuteczne. Można schudnąć nawet 10 kilogramów – wiele zależy od naszego organizmu, tego czy ruszamy się, nie wspominając o tym, ile w tym momencie ważymy. Wiadomo – jeżeli nadwaga jest bardzo duża, to zrzucanie zbędnych kilogramów, przynajmniej na początku, przychodzi nam o wiele szybciej.

Dieta bardzo ryzykowna – wykonujemy ją na własną odpowiedzialność

Pamiętajmy o tym, że wszystko robimy na własną odpowiedzialność. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy sądzić, iż dieta Dukana jest dla dosłownie każdego z nas. Bardzo różnie bywa, więc w naszym interesie jest to, aby sprawdzić bardzo dokładnie to, czy dieta spełnia nasze oczekiwania – a może raczej, czy my spełniamy wymagania. Pamiętajmy o tym, że jeżeli przejdziemy na dietę, ale uznamy po pewnym czasie, iż coś jest nie tak, to bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy możliwie jak najszybciej ją przerwać. Lepiej powrócić do starych nawyków żywieniowych, aniżeli uskarżać się na bóle głowy. Spokojnie, wielu osobom pierwsze podejście do diety Dukana nie udaje się, ale potem jakoś są w stanie znaleźć tyle wewnętrznej siły, aby dać radę. To nie takie trudne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.