Jak rozumieć to pytanie?

Niech to nie będzie ogólne pytanie, które dotyczy ogół polskiego społeczeństwa. Niech po prostu każdy z nas zastanowi się nad tym, czy dba o swoje zęby. Co to w ogóle znaczy, dbać o swoje zęby?

Codzienne mycie

Przede wszystkim trzeba myć każdego dnia zęby – minimum dwa razy dziennie, przez 2-3 minuty. To taki standard, poniżej którego nie można schodzić. Dzięki temu, że będziemy szczotkowali zęby w dobrym stylu, nasze zęby będą ładniejsze. Nie będziemy również uskarżali się na bóle zębów, które są właśnie bardzo często powodowane zaniedbaniem się, zapominaniem o szczoteczce z pastą. No właśnie – pasta do mycia zębów również nie powinna być byle jaka. W naszym interesie jest to, aby może nawet zapłacić więcej za pastę, ale przynajmniej szczotkować zęby czymś co daje odpowiednie efekty.

Nić dentystyczna nie jest naszym wrogiem

Powinniśmy pamiętać również o tym, że oprócz mycia zębów, piekielnie ważne jest to, aby używać nici dentystycznej. Po każdym posiłku powinniśmy użyć nici, ponieważ nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile pokarmów może znajdować się między naszymi zębami. Czasami to widzimy, ale często nie. Jeżeli zatem nie będziemy stosowali nici, to po pewnym czasie w naszym uzębieniu będą zalegały się pokarmy, a co do tego z całą pewnością nikt z nas nie chciałby doprowadzić.
Pamiętajmy również o tym, że dentysta naprawdę nie jest naszym wrogiem. Nie obawiajmy się dentystów, oni już dawno się ucywilizowali, a już na pewno ucywilizowały się realia rynku dentystycznego. Chodzi o to, że mają w dzisiejszych czasach do czynienia z nowoczesnymi urządzeniami, lekami, etc., dzięki czemu nie będziemy czuli nawet niewielkiego bólu. Kiedyś faktycznie dentyści byli niezłym postrachem, ale po prostu czasy się zmieniły, uległy znacznej poprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.