Pojawiająca się w ciągu dnia senność może mieć naprawdę bardzo różne przyczyny. Czasami spowodowana jest po prostu zmęczeniem czy nieprzespaną nocą. Innym znów razem może ją powodować obniżone ciśnienie. W niektórych jednak przypadkach powodem mogą być poważniejsze choroby jak chociażby cukrzyca czy anemia.

Co należy zrobić w przypadku pojawiania się takiej senności. W przypadku, gdy nadmierna senność powiązana jest z jakąś konkretną chorobą, wtedy należy koniecznie leczyć owo podstawowe schorzenie. Z pewnością nie wypróbowujmy tutaj tak zwanych domowych sposobów, gdyż może się to skończyć ogólnym pogorszeniem stanu. W przypadku senności, która to wynika z osłabienia oraz przemęczenia, należy się postarać między innymi uregulować swój tryb życia.

Warto więc wygospodarować w nocy odpowiednią…

Warto więc wygospodarować w nocy odpowiednią ilość czasu na sen. Natomiast w dzień dobrze jest znaleźć czas na jakąś aktywność fizyczną. Dobrze też tutaj sprawdza się chłodny prysznic, który nieco pobudzi krążenie krwi oraz wydzielanie hormonów. W przypadku często pojawiającej się u nas senności warto jest też zadbać o dość pożywne śniadanie. Powinno ono być nie tylko zdrowe, ale też koniecznie złożone z dużej porcji węglowodanów złożonych, a także białka.

Co zrobić w przypadku senności? – galeria

Warto później zjeść spory lunch, natomiast kolację raczej już niewielką. Pamiętajmy, że obfity posiłek zjedzony po południu może spowodować nadmierną senność. Z pewnością nie przesadzajmy z różnymi napojami zawierającymi kofeinę, albowiem pobudzają one nas w ciągu dnia, natomiast wieczorem mogą spowodować trudności w zasypianiu, co nasili nasze zmęczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.