Nie ulega wątpliwości, że dobre buty sportowe na siłownię są absolutną podstawą wyposażenia każdego Gym Freaka. Jednak wybór najlepszego, najbardziej dopasowanego do naszej stopy modelu może okazać się sporym wyzwaniem, szczególnie, jeśli nie wiemy, jakie powinny być buty do treningów na siłownię. Oto kilka niezbędnych cech, którymi muszą się odznaczać!

Stabilność przede wszystkim

Każda dyscyplina sportowa rządzi się swoimi prawami, wymaga innego przygotowania oraz innego typu obuwia. Biegacze doskonale wiedzą, że priorytetem przy wyborze obuwia do biegania jest amortyzacja. Uprawiający fitness oraz inne formy tanecznej aktywności zdają sobie sprawę z tego, że w ich przypadku najważniejsza w obuwiu będzie elastyczność, która zapewnia im stuprocentową swobodę ruchu w kontrolowany, bezpieczny sposób. To, co wyróżnia buty sportowe na siłownię to natomiast stabilność. Niezależnie od tego, czy twój plan treningowy uwzględnia w większym stopniu ćwiczenia dynamiczne czy statyczne, na gładkiej nawierzchni w siłowniach z pewnością sprawdzą się buty, które stabilnie trzymają stopę. Dzięki temu w trakcie wykonywania ćwiczeń z obciążeniami, unikniesz chwiania się na boki, którego efektem mogłyby być groźne kontuzje. W swoim obuwiu sportowym na siłownię każdy powinien czuć się pewnie. Buty te nie mogą więc być zbyt miękkie, jak jest to w przypadku biegówek. Stopa nie powinna zapadać się w piankowej podeszwie, lecz być podparta w newralgicznych punktach i stabilna! Dodatkowe wsparcie zapewni stopie nie tylko dobrze skonstruowana cholewka, ale także podeszwa, którą wyposażono w bieżnik lub gumową powłokę. Obydwa te rozwiązania są stworzone po to, by na każdym typie nawierzchni gwarantować antypoślizg.

Materiał ma znaczenie

Kolejną kwestią przy wyborze butów sportowych na siłownię jest kwestia użytych do produkcji modelu materiałów. W tej chwili niewiele jest wśród obuwia treningowego znanych marek modeli uszytych ze skóry czy zamszu. Te tworzywa są zarezerwowane dla butów sportowych typu lifestyle i nie powinniśmy wykorzystywać ich na siłowni z prostego względu – nawet przy najbardziej przewiewnych skarpetkach nasze stopy po prostu uległyby przepoceniu. W trakcie każdej sesji treningowej niezwykle cenny jest komfort, który pozwala na wykonanie treningu na sto procent swoich możliwości. Komfort to nie tylko ogólne, dobre samopoczucie, ale także uczucie suchości i optymalnej temperatury w bucie. Dlatego warto decydować się na te modele butów sportowych na siłownię, których cholewki oddychają, a nawet odprowadzają wilgoć. Różnorodne wersje sneakerów na siłownię z siateczki czy materiałów tekstylnych znajdziesz dziś w ofertach takich marek, jak adidas, Nike, Reebok, Puma, Under Armour czy New Balance. Designerzy tych brandów robią też wszystko, by taka przewiewna cholewka odpowiednio stabilnie trzymała stopę, dlatego tkaniny są dodatkowo wzmacniane specjalnymi panelami lub nićmi stabilizującymi!

Ćwiczenie na siłowni to dla jednych odskocznia od codzienności i możliwość uzewnętrznienia swojej energii, dla innych – konieczny środek do celu, czyli wymarzonej, pięknie wyrzeźbionej sylwetki. Niezależnie od tego, jakie mamy motywy oraz jak wygląda nasz plan treningowy, powinniśmy zaopatrzyć się we właściwe wyposażenie do treningów w budynku. Nie wystarczą kolorowe, designerskie legginsy oraz koszulka z motywacyjnym hasłem. Tu podstawą są porządne, dobrze dobrane buty sportowe na siłownię. Jak je wybrać? Z pewnością warto postawić na logo jednej ze znanych marek sportowych, które specjalizują się w tego typu produktach. Zapewniają one najwyższą jakość wykonania, która przekłada się na komfort noszenia oraz bezpieczeństwo w trakcie treningu. Warto również sprawdzić buty sportowe na siłownię w ofercie sklepu up8.com. Poza tym upewnij się, czy cholewki butów są przewiewne i czy wyposażono je w system odprowadzania wilgoci. Przyda się też solidny bieżnik lub gumowa oprawa podeszwy. Dzięki takim butom sportowym na siłownię, każda twoja sesja ćwiczeń będzie w pełni efektywna i bezpieczna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.