Nieprzyjemny ból – nie zapominajmy o nim!

Ból podbrzusza z całą pewnością nie jest przyjemny i nie należy do pozytywnych doświadczeń. Jeżeli zatem boli nas w okolicach podbrzusza, temat nie powinien być deprecjonowany ani w żaden sposób pomijany. Szczególnie jeżeli ból się nawarstwia, nie chce odejść. I nawet jeżeli przestanie nas boleć, to tak czy siak nie powinniśmy o nim zapominać, bo przecież bardzo możliwe, że to oznaka naszych problemów zdrowotnych. Mogło dojść do infekcji wewnętrznej lub innego chwilowego stanu zapalnego.

Najczęstsze przyczyny bólów brzucha

Najczęstszymi przyczynami bólów brzucha są: zapalenie pęcherza moczowego, kamica moczowa, kolka nerwowa, zapalenie gruczołu krokowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie żołądka i jelit, nowotwory, niedrożność jelit… Co jak co, ale jest bardzo wiele schorzeń, które wywołują ból podbrzusza. Tak naprawdę ten temat nie może być opisany w bardzo szczegółowy sposób, bo jednak wszystko jest w tym momencie bardzo ogólne. Tak to jest z tymi objawami chorób – sami sobie nie poradzimy. Nie obawiajmy się również na zapas.

Co robić?

Co w takim razie powinniśmy zrobić, jeżeli nie należymy do osób, które deprecjonują ból, obawiają się lekarzy, bądź z jakichś innych przyczyn nie chcą skorzystać z ich pomocy? No cóż, właśnie trzeba iść do lekarza. I to możliwie jak najszybciej. W naszym interesie jest to, aby lekarz sprawdził to, czy ból podbrzusza jest oznaką poważniejszych problemów, czy to jednak przejściowy stan, i nie ma się tak naprawdę czym martwić. Bardzo różnie to jednak bywa. Warto również zaparzyć sobie jakiś ziół – złagodzą one bóle żołądkowe oraz inne objawy bólów brzucha. Oby wszystko było w porządku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.